A- A A+

Koncert charytatywny

6 grudnia o godz. 17.00 w Auli Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu odbył się coroczny charytatywny koncert pt. „Polska Wrażliwa”.

Polski Związek Hodowców i Producentów Zwierząt Futerkowych wystąpił w roli darczyńcy i wsparł finansowo organizatorów. Dochód z koncertu będzie przeznaczony na długotrwałą, bezpłatną rehabilitację dzieci – hipoterapię i logopedię, w Fundacji Patria, w Skrzetuszewie. Fundacja Patria powstała w 2003 roku w Poznaniu. Powstała z potrzeby serca i chęci niesienia pomocy osobom niepełnosprawnym, w szczególności dzieciom. Od 2007 roku siedzibą i miejscem działalności organizacji jest Skrzetuszewo nad jez. Lednica w gminie Kiszkowo, gdzie w otoczeniu malowniczej i dziewiczej natury tworzony jest Ośrodek Rehabilitacyjny.

Dzieci i młodzież z okolicznych gmin i dalszych okolic mogą korzystać z powstałego zaplecza terapeutycznego na zajęciach z hipoterapii (własna stajnia z krytą ujeżdżalnią) i logopedii, prowadzonych przez doświadczonych specjalistów. W bieżącym roku bezpłatną pomocą Fundacja obejmuje około pięćdziesięciorga małych dzieci.

Wróć