A- A A+

Dla małych serc i serduszek

W czasie walnego zebrania w czerwcu 2012 r. prof. dr hab. n. med. Waldemar Bobkowski z Kliniki Kardiologii i Nefrologii Dziecięcej w Poznaniu, przekonał zgromadzonych hodowców o potrzebie wsparcia oddziału dziecięcego.

Wporozumieniu z prof. Bobkowskim Polski Związek Hodowców i Producentów Zwierząt Futerkowych zakupił sprzęt medyczny dedykowany dzieciom z problemami serca:

System do badań wysiłkowych i spoczynkowych CASE V6.6 Performance
Bieżnię diagnostyczną T2100
Poręcze pediatryczne do bieżni T2100
Elektrokardiograf MAC 600 z przewodem pacjenta

Sprzęt najwyższej jakości został sprowadzony ze Stanów Zjednoczonych, a wartość podarowanych szpitalowi urządzeń to blisko 100 tys. zł.

Uroczyste przekazanie urządzeń medycznych odbyło się w klinice 13.02.2013r. w obecności:

dyrektora szpitala dr n. med. Pawła Daszkiewicza,
kierownika Kliniki Kardiologii i Nefrologii Dziecięcej prof. dr hab. n. med. Aldony Siwińskiej,
prof. dr hab. n. med. Waldemara Bobkowskiego
prezesa Władysława Fortuny
wiceprezesa Rajmunda Gąsiorka,
mec. Aleksandra Czecha
Katarzyny Woźniak zastępcy dyrektora PZHIPZF.

W czasie spotkania dyrektor szpitala wraz ze współpracownikami oprowadzili przedstawicieli PZHIPZF po klinice oraz zaprezentowali działanie zakupionego przez związek sprzętu.

Prof. Aldona Siwińska podkreśliła, że w tym szpitalu leczone są dzieci z coraz trudniejszymi problemami kardiologicznymi, które wymagają bardzo precyzyjnej diagnostyki, a co za tym idzie kosztownego sprzętu. Próba wysiłkowa na podarowanej bieżni pozwoli bardzo dokładnie diagnozować dzieci i właściwie kwalifikować do leczenia farmakologicznego lub inwazyjnego.

Członkowie zarządu PZHIPZF potwierdzili, że związek będzie kontynuował działalność charytatywną, ponieważ zdrowie i uśmiech dziecka są bezcenne.

Dyrekcja szpitala wraz z całym zespołem i małymi pacjentami serdeczne podziękowała wszystkim członkom związku za szczytny cel i wyraziła nadzieję na dalszą pomoc małym pacjentom.

Wróć