A- A A+

Aktualności

Pierwszy Okrągły Stół przedstawicieli związków rolniczych i hodowlanych

W dniu 26 czerwca 2014r. w Szkole Głownej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbyła się konferencja pt. Pierwszy Okrągły Stół Przedstawicieli Związków Rolniczych i Hodowlanych.

Zapraszam do pobrania plików.

Więcej...

Dobrostan w perspektywie europejskiej

Dobrostan zwierząt to zagadnienie, które jest przez hodowców postrzegane jako dotyczące przede wszystkim ferm hodujących zwierzęta futerkowe. Można mieć takie wrażenie, jeśli spojrzymy na ilość regulacji prawnych i zainteresowanie społeczeństwa tymi zagadnieniami.

Więcej...

Seminarium szkoleniowe PZHiPZF

Tegoroczne seminarium szkoleniowe wzorem lat ubiegłych miało miejsce w sali konferencyjnej hotelu 500 w Tarnowie Podgórnym w dniach 6-7 wrzesień 2013 roku. Szkolenia organizowane przez Polski Związek Hodowców i Producentów Zwierząt Futerkowych z roku na rok przyciągają coraz więcej zainteresowanych.

Więcej...

Certyfikacja – audyt wewnętrzny gospodarstw utrzymujących mięsożerne zwierzęta futerkowe

PZHiPZF jako pierwszy w Polsce wdrożył procedurę przeprowadzania audytu wewnętrznego gospodarstw utrzymujących mięsożerne zwierzęta futerkowe z wystawieniem odpowiedniego certyfikatu w tym zakresie.

Więcej...

Hubertus Spalski 2013

Tradycja spalskich polowań nie starzeje się mimo upływu czasu. Już po raz czternasty w dniach 19-20 października 2013 r. odbyło się w Spale tradycyjne święto myśliwych i jeźdźców.

Więcej...

Koncert charytatywny

6 grudnia o godz. 17.00 w Auli Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu odbył się coroczny charytatywny koncert pt. „Polska Wrażliwa”.

Więcej...

Komunikat PZHiPZF

Polski Związek Hodowców i Producentów Zwierząt Futerkowych zakupił w ramach działalności charytatywnej niezbędny sprzęt medyczny dla Kliniki Kardiologii Dziecięcej Szpitala Klinicznego im. K. Jonschera, Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Więcej...

Projekt Ustawy o Ochronie Zwierząt

Nawet jeśli postępujemy, w naszym aktualnym pojmowaniu rzeczywistości, wbrew zasadom naszego istnienia, to i tak nasze działania wynikają z praw przyrody, być może niepojmowanych przez nas i nieuświadamianych, ale w ogólnym sensie niemożliwych do przekroczenia.

Więcej...

Dla małych serc i serduszek

W czasie walnego zebrania w czerwcu 2012 r. prof. dr hab. n. med. Waldemar Bobkowski z Kliniki Kardiologii i Nefrologii Dziecięcej w Poznaniu, przekonał zgromadzonych hodowców o potrzebie wsparcia oddziału dziecięcego.

Więcej...