A- A A+

Narodowa Wystawa Rolnicza 30.11 – 02.12.2018 MTP Poznań - Zaproszenie

NARODOWA WYSTAWA ROLNICZA – MTP Poznań 30.11 – 02.12.2018

Szanowni Państwo,

w dniach 30.11 – 02.12.2018, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (MTP Poznań) odbędzie się Narodowa Wystawa Rolnicza. Wystawę organizuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wystawa ma za zadanie pokazać potencjał polskiego rolnictwa, dorobek wielu pokoleń oraz część historyczną w sposób przystępny, angażując zwiedzających w różne formy aktywności (konkursy, warsztaty, pokazy). Wstęp na wystawę jest bezpłatny. Wystawa odbywać się będzie na terenie trzech pawilonów.

Pawilon nr 7:

Dedykowany będzie polskiej żywności wysokiej jakości. Odbywać się tu będą liczne degustacje, pokazy kulinarne, a także konkursy, zabawy i animacje dla dzieci. Swoje osiągnięcia zaprezentują między innymi koła gospodyń wiejskich, szkoły rolnicze, urzędy marszałkowskie, organizacje branżowe i gospodarstwa agroturystyczne. Na wspólnym stoisku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, KOWR, ARiMR oraz KRUS, pracownicy tych jednostek odpowiadać będą na pytania zwiedzających.

Pawilon nr 8:

Na poszczególnych stoiskach zwiedzający będą mogli zapoznać się z zakresem działalności oraz najważniejszymi osiągnięciami prezentowanych jednostek i zrzeszeń, które od lat troszczą się o polskie rolnictwo, hodowlę. Przygotowane prezentacje będą miały charakter otwarty i interaktywny. Swoją wiedzą dzielić się będą również uniwersytety oraz jednostki, które na co dzień dbają o jakość produktów i zdrowie zwierząt hodowanych na wsi. Oglądać będzie można także ekspozycję prezentującą historyczne i współczesne maszyny rolnicze oraz najnowocześniejsze urządzenia takie jak np. drony wykorzystujące system GPS do aplikowania nawozów podczas upraw.

Pawilon 8A:

Tutaj prezentowane będą zwierzęta z polskiej hodowli, w tym konie, owce, kozy, króliki, drób oraz bydło ras mlecznych i mięsnych, takich jak holsztyńsko-fryzyjska czy czerwona polska.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich hodowców i ich rodziny.


Polski Związek Hodowców i Producentów Zwierząt Futerkowych będzie brać czynny udział w wydarzeniu promując branżę, wieloletnią, pokoleniową tradycję hodowli zwierząt futerkowych w Polsce.

 

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Narodowej Wystawie Rolniczej

i odwiedzenia stoiska PZHiPZF w pawilonie nr 8 tuż przy wystawie maszyn rolniczych.

 

 

Wróć