Deprecated notice: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in system/modules/core/library/Contao/Database/Mysql.php on line 54
#0 [internal function]: __error(8192, 'mysql_connect()...', '/home/www/vhost...', 54, Array)
#1 system/modules/core/library/Contao/Database/Mysql.php(54): mysql_connect('localhost:3306', 'c114pzhipzf', 'nvgdLJM!4')
#2 system/modules/core/library/Contao/Database.php(73): Contao\Database\Mysql->connect()
#3 system/modules/core/library/Contao/Database.php(156): Contao\Database->__construct(Array)
#4 [internal function]: Contao\Database::getInstance()
#5 system/modules/core/library/Contao/System.php(106): call_user_func(Array)
#6 system/modules/core/library/Contao/User.php(85): Contao\System->import('Database')
#7 system/modules/core/classes/FrontendUser.php(70): Contao\User->__construct()
#8 system/modules/core/library/Contao/User.php(147): Contao\FrontendUser->__construct()
#9 [internal function]: Contao\User::getInstance()
#10 system/modules/core/library/Contao/System.php(106): call_user_func(Array)
#11 index.php(42): Contao\System->import('FrontendUser', 'User')
#12 index.php(442): Index->__construct()
#13 {main}
Certyfikacja - PZHiPZF
A- A A+

Certyfikacja

Dlaczego certyfikacja ferm prowadzona przez audyt wewnętrzny PZHiPZF jest tak ważna dla polskiej hodowli zwierząt futerkowych?

Certyfikacja gospodarstw utrzymujących zwierzęta futerkowe, przeprowadzona przez Polski Związek Hodowców i Producentów Zwierząt Futerkowych, jest formą audytu wewnętrznego. Ma ona na celu pomoc hodowcom w spełnieniu podstawowych wymogów prawa dotyczących ich hodowli w zakresie bioasekuracji ferm, obrotu ubocznymi produktami pochodzenia zwierzęcego, dobrostanu, prowadzenia dokumentacji itp.Takie przygotowanie w znacznym stopniu ułatwi odbycie urzędowych kontroli inspekcyjnych. Komisja, przeprowadzająca audyt, składa się z grupy fachowców, wskazanych przez Zarząd Polskiego Związku Hodowców i Producentów Zwierząt Futerkowych. Każde gospodarstwo otrzymuje certyfikat po spełnieniu wymagań zawartych w protokole audytu.

Gospodarstwa posiadające certyfikat wydany przez PZHiPZF będą wzorcowymi. Spełnienie wymagań protokołu kontrolnego zwykle podnosi poziom hodowli, a tym samym wpływa na lepszą jakość skór i lepszy wynik ich cen sprzedaży na aukcjach.

Jednakże, certyfikacja jest przeprowadzana nie tylko w celu osiągnięcia lepszych wyników sprzedaży, ale także po to, żeby przedstawiciele władz lokalnych i krajowych, nie mogli nam zarzucić braku przestrzegania jakichkolwiek przepisów w zakresie hodowli i ochrony środowiska. Każdy członek PZHiPZF powinien chcieć uczestniczyć w takim audycie, który wpływa na postrzeganie hodowli zwierząt futerkowych w Polsce. Jesteśmy jedyną dziedziną rolnictwa, która dobrowolnie poddaje się takiej formie kontroli. Zarząd Polskiego Związku Hodowców i Producentów Zwierząt Futerkowych apeluje do wszystkich hodowców, a tym samym zachęca do zapisów na certyfikowanie gospodarstwa. Jedynie taka forma oceny może świadczyć o wysokiej jakości produkcji i przestrzegania porządku prawnego.

Certyfikacja ma również wpływ na decyzje polityczne dotyczące regulacji prawnych istotnych dla przyszłości hodowli zwierząt futerkowych w Polsce. Nie mamy samych przyjaciół. Zdecydowanie łatwiej jest prowadzić negocjacje mając do zaprezentowania standardy przewyższające inne działy hodowlane. Szczególnie w sytuacji gdy rośnie liczba bardzo agresywnych ugrupowań, które dążą do likwidacji hodowli w Polsce. Często temat wykorzystywany jest do rozgrywek politycznych i w fałszywym świetle nagłaśniany przez niektóre media. Chcemy chwalić się hodowlą z 87-letnią tradycją. Dlatego zapraszamy do certyfikowania gospodarstw utrzymujących zwierzęta futerkowe. Powinno być to w dobrze rozumianym interesie każdego hodowcy.

Dlatego zachęcamy do audytu gospodarstw.